Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin (2014-2018 r.)
Primátoři a starostové měst a obcí
(2014-2018)
Bogumin
/ Bohumín – Ing. Petr
Vícha (ČSSD),
Rychwałd
/ Rychvald – Bc. Šárka
Kapková (STAN),
Pietwałd
/ Petřvald – Ing. Jiří
Lukša (KSČM),
Dąbrowa
/ Doubrava – Bc. Pavel
Krsek (ČSSD),
Orłowa
/ Orlová – Ing. Tomáš
Kuča (ČSSD),
Lutynia
Dolna / Dolní Lutyně – Ing. Jiří Buzek (STAN),
Dziećmorowice
/ Dětmarovice – Ing.
Ladislav Rosman (PŘÁTELÉ ROZVOJE OBCE),
Piotrowice
koło Karwiny / Petrovice u Karviné – doc. Ing. Marian Lebiedzik, Ph.D. (ČSSD),
Karwina
/ Karviná – Ing. Jan
Wolf (ČSSD),
Stonawa
/ Stonava – inż.
Andrzej Feber (ANO 2011),
Olbrachcice
/ Albrechtice – Henryk
Feber (PROAL),
Sucha
Górna / Horní Suchá – Jan
Lipner (STAN+NK – Sdružení NK Horní Suchá),
Hawierzów
/ Havířov – Mgr. Jana
Feberová (ČSSD),
Błędowice
Górne / Horní Bludovice – Jana Pohludková (KSČM),
Cierlicko
/ Těrlicko – Bc. Martin
Polášek (NEZ),
Kocobędz
/ Chotěbuz – Ing.
Martin Pinkas (KDU-ČSL),
Czeski
Cieszyn / Český Těšín – Ing. Vít Slováček (KDU-ČSL),
Ropica
/ Ropice – Mgr.
Uršula Waniowa (COEX+NK – Pro rozvoj Ropice),
Wielopole
/ Vělopolí – Vladislava
Latochová (SNK 1),
Gnojnik
/ Hnojník – Ing.
Miroslav Molin (Volba pro Hnojník),
Trzycież
/ Střítež – Miroslav
Jaworek (OS rady rodičů při ZŠ),
Trzanowice
/ Třanovice – Bc. Jan
Tomiczek (SNK Třanovice),
Śmiłowice
/ Smilovice – Bc.
Miroslav Nogol (Smilovice – nazávislí),
Ligotka
Kameralna / Komorní Lhotka – Miloslav Hampel (Nezávislí za Komorní Lhotku),
Rzeka
/ Řeka – Tomáš
Tomeczek (KSČM),
Toszonowice
Górne / Horní Tošanovice – Ing. Petr Martiňák (SN za Horní Tošanovice),
Toszonowice
Dolne / Dolní Tošanovice – Pavel Blabla (Nezvávislí kandidáti),
Domasłowice
Dolne / Dolní Domaslovice – Pavel Postůvka (SNK pro rovoj Dol. Domaslovic),
Domasłowice
Górne / Horní Domaslovice – Jiří Sušovský (SNK),
Trzyniec
/ Třinec – RNDr. Věra
Palkovská (STAN+NK – SNK Osobnosti pro Třinec),
Wędrynia
/ Vendryně – Bogusław
Raszka (COEX),
Bystrzyca
/ Bystřice – mgr Roman
Wróbel (Jasně, čitelně, srozumitelně),
Nydek
/ Nýdek – Mgr. Jan
Konečný (SNK),
Koszarzyska
/ Košařiska – Vítězslav
Dyrčík (Nestraníci),
Milików
/ Milíkov – Ewa
Kawulok (COEX),
Grodek
/ Hrádek – Robert
Borski (Náš domov),
Náwsie
/ Návsí – PaedDr.
Lenka Husárová (Sdružení nezávislých),
Jabłonków
/ Jablunkov – Ing. Jiří
Hamrozi (KDU-ČSL),
Boconowice
/ Bocanovice – Martin
Paduch (ČSSD),
Łomna
Dolna / Dolní Lomná –
Renata Pavlina (SNK obce Dolní Lomná),
Łomna
Górna / Horní Lomná –
Tomasz Gruszka (KDU-ČSL),
Pioseczna
/ Písečná – Bc. David
Ćmiel (SNK Písečná – místo pro život),
Piosek
/ Písek – Věra
Szkanderová (Za Písek společně),
Bukowiec
/ Bukovec – Monika
Czepczorová (PRO BUKOVEC),
Mosty
koło Jabłonkowa / Mosty u Jablunkova – Josef Szotkovský (ČSSD),
Herczawa
/ Hrčava – Ing. Petr
Staňo (ČSSD).
Stan z dniem 29.3.2018 r. / Stav ke dni 29.3.2018