Przewodnicz¹cy
komitetów ds. mniejszoœci narodowych w gminach (2014 – 2018 r.)
Pøedsedové výborù pro národnostní menšiny v
obcích (2014-2018)
Bogumin / Bohumín – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
Rychwa³d / Rychvald – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
Pietwa³d / Petøvald – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
D¹browa / Doubrava – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
Or³owa / Orlová – Mgr. Bc. Renáta Potyšová
(ANO 2011),
Lutynia Dolna / Dolní Lutynì – nie powo³ano /
nebyl zøízen,
Dzieæmorowice / Dìtmarovice – nie powo³ano /
nebyl zøízen,
Piotrowice ko³o Karwiny / Petrovice u Karviné – mgr Helena
Michalska (COEX+NK – Soužití-Wspólnota),
Karwina / Karviná – Tomaš Gallik (KSÈM),
Stonawa / Stonava – Ing. Tomáš Baøák (KDU-ÈSL),
Olbrachcice /
Albrechtice – Vladislav Šipula (KSÈM),
Sucha Górna /
Horní Suchá – Jan Charvát (KSÈM),
Hawierzów / Havíøov – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
B³êdowice Górne / Horní Bludovice – nie powo³ano /
nebyl zøízen,
Cierlicko / Tìrlicko – mgr Barbara Smugala
(COEX+NK),
Kocobêdz / Chotìbuz – in¿. Bronis³aw Mrózek
(COEX),
Czeski Cieszyn / Èeský Tìšín – mgr. Tomasz
Pustówka (Nestraníci),
Ropica / Ropice – in¿. Bogus³aw Kotas
(COEX+NK – Pro rozvoj Ropice),
Wielopole / Vìlopolí – Vladislava Latochová
(SNK 1),
Gnojnik / Hnojník – Karel Vitásek (KDU-ÈSL),
Trzycie¿ / Støítež – Stanis³aw Niemczyk (OS
Støítež za zdravé životní prostøedí),
Trzanowice / Tøanovice – Ryszard Jochymek
(COEX),
Œmi³owice / Smilovice – in¿. Henryk
Mackowski (Smilovice – nezávislí),
Ligotka Kameralna / Komorní Lhotka – in¿. Halina Zientek
(SNK),
Rzeka / Øeka – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
Toszonowice Górne / Horní Tošanovice – nie powo³ano /
nebyl zøízen,
Toszonowice Dolne / Dolní Tošanovice – nie powo³ano /
nebyl zøízen,
Domas³owice Dolne / Dolní Domaslovice – nie powo³ano / nebyl
zøízen,
Domas³owice Górne / Horní Domaslovice – nie powo³ano /
nebyl zøízen,
Trzyniec / Tøinec – JUDr Janina Kantor (TOP
09),
Wêdrynia / Vendrynì – mgr Roman Zemene (COEX),
Bystrzyca / Bystøice – Mgr. Anna Kubátová (Pro
klidnou a prosperující Bystøici),
Nydek / Nýdek – in¿. Micha³ Milerski
(COEX),
Koszarzyska / Košaøiska – Janusz Klimek
(COEX),
Milików / Milíkov – Ewa Kawulok (COEX),
Grodek / Hrádek – Pawe³ Pilch (COEX),
Náwsie / Návsí – Stanis³aw Lisztwan
(COEX),
Jab³onków / Jablunkov – Mgr. Jan Turoò
(KDU-ÈSL),
Boconowice / Bocanovice – Antonín Hamrozi
(ÈSSD),
£omna Dolna / Dolní Lomná – Iwan Kluz
(COEX),
£omna Górna / Horní Lomná – Antoni Kohut
(KDU-ÈSL),
Pioseczna / Píseèná – in¿. W³adys³aw Sikora
(SNK Píseèná – místo pro život),
Piosek / Písek – Vìra Groušlová (Za Písek
spoleènì),
Bukowiec / Bukovec – in¿. Robert Kulig (COEX),
Mosty ko³o Jab³onkowa /
Mosty u Jablunkova – Mgr. Vlasta Vrzalová (NEZÁVISLÍ),
Herczawa / Hrèava – nie powo³ano / nebyl
zøízen.
(stan na dzieñ 29.3.2018 r. / stav ke dni 29.3.2018)